Autor Téma: HP notebook funguje jen zapojený v síti  (Přečteno 20147 krát)

Bergenia

  • Host
HP notebook funguje jen zapojený v síti
« kdy: 02. 08. 2015, 00:12:29 »
5 let starý HP Notebook Compaq Presario CQ60-205EC se mi asi před měsícem po odpojení ze sítě natvrdo vypnul, i když měl baterii nabitou na 100%. Zapnout nejde, pokud není připojen v el. síti, vypnutím elektriky okamžitě natvrdo vypíná (a nabíhá pak s hláškami o "systém Windows nebyl řádně ukončen"). Značková správná baterie je v něm 8 měsíců, počítač ji jako vadnou na ikonce neoznačuje ani "neradí" výměnu baterie. Teď píše "73% k dispozici (napájen ze sítě, nenabíjí se)", původně psal 100%, % postupně klesají. Bez kabelu v el. zásuvce se notebook používat nedá.
OS je Windows Vista s legální aktualizací na Windows 7 (jsou na něm tyto Windows 7).
Můžu nějak sama jednoduše zjistit, v čem je problém?
Je možné, že jsem jen neúmyslně nevědomě něco změnila v nastavení počítače?
V čem je podle Vás pravděpodobně problém?
Jak mi doporučujete problém řešit?
Předem děkuju za všechna doporučení a rady!!! (Mějte soucit - počítačům vůbec nerozumím, a proto nebudu rozumět ani odborně psaným odpovědím.)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ml

  • Host
Re:HP notebook funguje jen zapojený v síti
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2015, 18:07:06 »
Tipnul bych vadnou baterku, a to i navzdory tomu, že ji za PC vadnou neoznačuje (je to jenom stroj). Stálo by za to vyzkoušet jinou baterii, ale to samozřejmně normální člověk nemá po ruce (snad jen jestli někdo ve vašem okolí nemá stejný notebook). Přecejenom je tu určitá malá pravěpodobnost, že je vada na straně notebooku.

Jinak by to mohl řešit servis HP, zejména pokud je to baterie originál od HP, ti by měli být schopni říct, jestli to je vadná baterka, nebo notebook, a opravit to (ale ti jsou schopni vám říct, že to máte mrštit z okna a koupit si nový). Možná by stálo za pokus reklamovat baterii, ale oni jsou schopni se vymluvit na její stáří a tím přiměřené opotřebení.
Myslim, že jsem to už někde psal, ale nevadí. Mě baterka před časem (tři roky) odcházela tak, že furt dobrý (třeba hodina času) a pak chcíp. Notebook mám ještě o něco starší (7 let). Protože jsem ale v té době nikdy tolik notebook nevybíjel (na baterku chodil nejvejš půl hodiny), jen třeba na služební cestě ve vlaku (to je tak dvakrát do roka), nevěnoval jsem tomu pozornost (nehypnotizuju indikátor zbývajícího času, abych si byl jistej, že jsem měl mít třeba 40 minut). Takže když mi potom notebook ohlásil vadnou baterku (poté co mi toto udělal dvakrát po sobě), tak jsem si až zpětně uvědomil, že to už mohlo trvat víc jak půl roku, jen jsem těm příznakům nevěnoval pozornost, dokud mi neodmítnul jí nabíjet. Od té doby mám "značkovou" baterku od avacomu a kupodivu se drží i když s ní pracuju takřka denně (2x denně vybití na cca 50% a nabití).