Autor Téma: nepřipojí se externí disk  (Přečteno 28805 krát)

Jirka

  • Host
nepřipojí se externí disk
« kdy: 22. 07. 2015, 09:38:16 »
Mám externí disk Western Digital My Book Essential 1TB, 3,5'', USB 2.0 s kterým jsem bez problémů do včerejšího dne pracoval. Bohužel
dnes se disk nechce načíst. PC se tváří, jako by žádný další disk neznal a to je Book zapojený. Můžete mi poradit jak zachránit data?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Josef Štěpánek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re:nepřipojí se externí disk
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2015, 07:49:59 »
S externím diskem Western Digital jsem měl ty samé problémy. (Víckrát již tuto firmu nekoupím).
Doma se vůbec nehlásit, tak jak píšeš. Měl jsem šetěstí, ale u PC v práci jej aspoň viděl, i když né data, ale podařilo se mne ho pomoci různých obnovovacích programů zachrátit a data jsem až na pár zachránil.
Proč jej jeden PC neviděl a druhý ho aspoň detekoval, nevím.


OldFrank

  • Host
Re:nepřipojí se externí disk
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2015, 09:25:49 »
Především je třeba zjistit, zda je vadný samotný HDD, nebo jen převodník na USB. Takže pokud není v záruce, tak jej otevřít, vyjmout vlastní HDD a zkusit jej připojit do PC přímo přes SATA rozhraní.


OldFrank

  • Host
Re:nepřipojí se externí disk
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2015, 08:24:20 »
S externím diskem Western Digital jsem měl ty samé problémy. (Víckrát již tuto firmu nekoupím).
Doma se vůbec nehlásit, tak jak píšeš. Měl jsem šetěstí, ale u PC v práci jej aspoň viděl, i když né data, ale podařilo se mne ho pomoci různých obnovovacích programů zachrátit a data jsem až na pár zachránil.
Proč jej jeden PC neviděl a druhý ho aspoň detekoval, nevím.
Vy jste koupil firmu WD?  :o
U některých USB 2.0 HDD jsem se setkal s tím, že je počítač "neviděl" pouze proto, že napájení z USB portu disk prostě neutáhlo. Stačilo pomocí spec. napájecí Y redukce připojit k disku pomocný zdroj a vše bylo OK.


belmo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:nepřipojí se externí disk
« Odpověď #4 kdy: 01. 08. 2015, 11:17:36 »
ahojte,
mám tiež problém s externým HDD od SaMSUNGU typ M3 1TB. Kupoval som ho na nahrávanie z TV. Pred pár dňami ho TV (tiež Samsung) prestal vidieť. Keď som ho pripojil k PC - tam ho poznal, len ho chcel formátovať. Windows mi ponúkol rýchly formát, ale po hláške : Pozor všetky dáta budú stratené, nakoniec napísal, že Windows nemôže dokončiť formátovanie. Skúsil som "pomalé" formátovanie. To zobralo, po cca 2 hodkách ukončil formátovanie bez nejakého dialógu, ale tvári sa naďalej ako neformátovaný a všetko sa dokolečka opakuje.
Diagnostika Speccy ho vidí aj so všetkými podrobnosťami - dokonca hlási teplotu a stav dobrý.
Dáta nepotrebujem - len ho chcem oživiť. Viete poradiť?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0