Autor Téma: Nastavení běžným způsobem těžko dostupných vlastností Win 7  (Přečteno 21612 krát)

Martin

  • Host
Přeji hezký den všem,

sice jsem měl tu čest zde už několikrát poradit (pokud jsem tedy měl pevnou půdu pod nohama a věděl co a jak, jinak raději mlčím, protože spousta témat a oblastí jde zcela mimo můj okruh PC zájmů a nemám k nim co říct).

Bohužel jsem se nyní dostal do situace, kterou bych měl zvládat a v minulosti asi před 5 roky taky zvládnul. Buď mám výpadek paměti nebo jsem si tehdy použitý SW neuložil do složky s instalačními programy. Každopádně teď MOC prosím všechny zkušenější o radu.

Mám sice tento počítač trochu starší (drobně přes 11 let), ale pro moji práci je stále vyhovující a jako invalida nemám prostředky ani důvod v tuto chvíli pořizovat něco jiného. Jedná se dvojjádro Intel Core s frekvencí 1,8 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HD, OS Win7/32. Vše fungovalo perfektně, bohužel Windows má po více než 5 letech už tolik much, že je nutná kompletní reinstalace. Výrazně déle trvá spuštění i vypnutí systému, asi před rokem se mi po virovém útoku (přestože úspěšně vyléčeném) ztratila definitivně velká část programů z nabídky "odinstalovat nebo změnit". Ještě předtím zmizely všechny body obnovení systému a nové se přestaly vytvářet, přestože je tato funkce na systémovém disku zapnuta. Dále nelze uvést do režimu Stand By. Tedy přesněji řečeno lze, ale po zapnutí najíždí velmi dlouho a to z režimu Hibernate. Takovýchto "drobností" mě zlobí ještě více, na další si vzpomenu zase jindy. Podstatné je, že jsem přesvědčen o jedinném možném řešení a to je kompletní nová instalace. Oddaloval jsem ji dost dlouho (kovářova kobyla chodí bosa), protože mám nainstalované množství SW, kterému se sedmičky bránily, Ani si uz nepamatuji, jak jsem je tehdy přesvědčil (určitě i dlouhým prohledáváním návodů na netu), že potřebuji rozchodit třeba SQL2000, Visual Studi 6 a další.

Před víkendovou instalací nepotřebuji žádné rady o zálohování dat, formátování nebo neformátování oddílu, záloze a instalaci ovladačů, vlastní instalaci a nastavení apod. Prosím ale MOC o vlastně naprosto nepodstatnou maličkost, ale bohužel jsem na některé věci chorobný puntičkář. Měl jsem ve vlastnostech počítače nastavené OEM informace, své jméno jako výrobce, fotku jako logo, telefon na podporu atd. Použil jsem na to tehdy nějaký program z rodiny TweakUI nebo TuneUp či něco podobného. S velkou pravděpodobností se mnou mluvil česky, ale zcela jistý si tím nejsem a počítačová angličtina mi žádné větší problémy nedělá.

Velmi všem děkuji za jakékoliv odpovědi, ať už povedou k cíli nebo ne.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nastavení běžným způsobem těžko dostupných vlastností Win 7
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2015, 09:30:15 »
Hledej v registrech a podle cest si zkopíruj soubory, které poté přeneseš do nové instalace, stejně tak si vyexportuj klíč z registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation

Jestli máš změněný i obrázek startovací obrazovky, tak přejdi v registrech na klíč
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OOBE
Více informací = rychlejší odpověď


Martin

  • Host
Re:Nastavení běžným způsobem těžko dostupných vlastností Win 7
« Odpověď #2 kdy: 22. 09. 2015, 14:06:01 »
Ahoj Dane, sice s velkým zpožděním, ale moc díky za rady. Přestože jsem je nepoužil.

Už v okamžik pokládání dotazu jsem totiž měl klíč .....\OEMInformation a vše související odzálohované.
Obrázek startovací obrazovky nepotřebuji, ale aspoň jsem se přiučil.

Odpověď, kterou jsem zde tehdy v květnu hledal je : Windows 7 Manager od Yamicsoft.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:Nastavení běžným způsobem těžko dostupných vlastností Win 7
« Odpověď #3 kdy: 22. 09. 2015, 20:38:05 »
Tak to je dobře ;-) Odkaz je také dobrý a možná se z nástrojů poučím a vytvořím obdobné :-D
Více informací = rychlejší odpověď