Autor Téma: napájení ze sítě, nenabíjí se  (Přečteno 12994 krát)

kristýna

  • Host
napájení ze sítě, nenabíjí se
« kdy: 16. 04. 2015, 18:05:08 »
Zdravím
před chvílí mi noťas hlásí vybitou baterku, ale zdroj mám zapojenej a ten je v pořádku (mám novej a je tam kontrolní dioda) po kliknutí na ikonku baterky mi tam naběhne "napájen ze sítě, nenabíjí se" a už jsem zkusila všechno restart PC, vypnutí PC a nechat bejt, vyndat baterku, dát kabel do jiný zásuvky, vyndat a zandat...
Poraďte mi co stím, nebo já už z toho fakt vyrostu.
P.S. flash test baterky v BIOSU dělat nebudu, to bych mu taky pak mohla říct papa

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ml

  • Host
Re:napájení ze sítě, nenabíjí se
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2015, 18:14:31 »
Nechci vás strašit, ale takto nějak se se mnou loučila baterie. Nabito na 75% napájen ze sítě, nenabíjí se ... Dost divné, řikal jsem si (většinou když se nenabije na 100% tak třeba na 98). Vypnul jsem  a znovu zapnul. Vyndal a znovu zandal baterku. Nabootoval jsem do linuxu a taky nic (respektive tytéž údaje). Pak jsem to pustil z hlavy, protože jsem t.č. notebook u sebe zrovna nenosil. Až asi po týdnu mi windows (nebo možná nějaký obslužný program od HP) oznámil: Vada baterie, baterii nelze nabíjet nebo něco takového.
Protože je to netebook mého zaměstnavatele, byl jsem celkem v klidu. Nová baterka od avacomu stála cca 2 tisíce, od té doby (tak 2 roky), nechci to zakřiknout funguje ta nová baterka bez problémů. Až zpětně jsem si uvědomil, že mi už několik měsíců předtím několikrát notebook zkolaboval z 30-50 procentního nabití.


Host

  • Host
Re:napájení ze sítě, nenabíjí se
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2015, 20:49:37 »
možná bude stačit jen přeinstalace windows. měl jsem podobný problém. a pak mi odešel HDD. sehnal sem si SLAX CD a baterka najednou začala fungovat. pak jsem nechal přehodit HDD a nainstaloval znova windows. a baterie byla funkční a vydrží. proč? nevím.


Petr

  • Host
Re:napájení ze sítě, nenabíjí se
« Odpověď #3 kdy: 22. 04. 2015, 06:12:04 »
Pro HOST :

ml měl přesnou vyčerpávající odpověď a ty zde začneš plácat o reinstalaci Windows,
taky jasně psal, že mu to dělalo totéž i na linuxu. S OS to nemá nic společného, baterka se
přece dá dobíjet i u úplně vypnutého notebooku. Tak příště prvně přemýšlej a pak teprve raď.