Autor Téma: odinstalace poškozených W7  (Přečteno 1041246 krát)

M.W.K.

  • Host
odinstalace poškozených W7
« kdy: 27. 03. 2015, 16:07:35 »
Zdravím, ne HD mi totálně spadly W7. Nainstaloval jsem je na jiný disk, ale z toho původního potřebuju tu mršinu odstranit. Nevíte někdo, jak na to? Díky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2015, 18:05:35 »
A co format HDD resp. partition ?


M.W.K.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2015, 20:52:13 »
Při formátu HD přijdu o 2 TB fotek a muziky...


Franta_Kr.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2015, 11:15:03 »
To jste nepsal  :). Pokud to nechcete odzálohovat jinam, tak asi jedině mazat jednotlivé adresáře (\Windows, \Program Files a příp. i další).


M.W.K.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2015, 12:52:23 »
Právě že adresář Windows nelze smazat. Proto jsem se ptal - jestli neexistuje nějaký prográmek, který by to zvládnul.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Franta_Kr.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2015, 15:59:26 »
Já jsem na to vždy používal některý ze souborových manažerů (Salamander, Total Commander). Samozřejmě s administrátorskými právy.


M.W.K.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2015, 19:39:03 »
hm, tak jsem doufal v nějakej uklízecí prográmek, leč marně... total commander mi hlásí, že adresář Windows nelze smazat, ani jeho obsah a ani jako administrator - a to ty windows jsou neaktivní - bootuju z jiného disku...


Josef Štěpánek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2015, 06:59:32 »
Samozřejmě, že to nepůjde smazat. To je jakobys při jízde auta chtěl vyměnit kola.
Připoj disk k jinému PC, kde běží Win. a překopíruj si, zazálohuj si svoje soubory. Pak jej naformátuj.


Franta_Kr.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #8 kdy: 31. 03. 2015, 07:38:33 »
Samozřejmě, že to nepůjde smazat. To je jakobys při jízde auta chtěl vyměnit kola.
Připoj disk k jinému PC, kde běží Win. a překopíruj si, zazálohuj si svoje soubory. Pak jej naformátuj.
Snad píše jasně, že bootuje z jiného disku, ne? To je snad každému jasné, že běžící Windows asi nesmaže  ;D.

A děláte to s administrátorskými právy? Ve W7 a vyšších spustit jako správce? Pak bych možná nabootoval z CD nebo flešky nějaký live Linux a smazal to pod ním.


M.W.K.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #9 kdy: 01. 04. 2015, 18:14:12 »
DÍK, DOBREJ NÁPAD


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #10 kdy: 02. 04. 2015, 10:57:08 »
Problém s adresářem Windows je úplně jiný než se domníváte.
Bez formátu disku ten adresář Windows neodstraníte.
Proč ?
Cesty ke složkám a podsložkám a souborům jsou příliš dlouhé a Windows je neumí odstranit.
Hodně cest je vázáno na GUI a také jako zástupci s aktivní složkou v úplně jiném adresáři.
Takže tudy cesta nepovede.
Existují programy, které dokáží dle zadané přípony kopírovat nebo přesunout soubory do vámi vybraného úložiště (složky třeba na ext. HDD) a také podle přípony vytvořit i příslušnou složku.
Pokud je v PC tzv. bordel a plno fotek a videí je nacpaných na ploše, nebo v dokumentech, tak je to na dlouho.
Lze použít i malou úpravu kontextové nabídky pravého tlačítka myši a přidat tam položku "Přesunout do ...", která v základu ve Windows není (pouze kopírovat).
Jenom uživatel ví, kde co má a ten si také musí sám poradit.
Úpravu registru a doplnění položky do kontextové nabídky jsem uložil v příloze pod mým příspěvkem.
Pouze registrovaní mají možnost přílohu stáhnout.
Po zápisu do registru stačí kliknout pravým tlačítkem myši na složku nebo soubor a zvolit možnost "Přesunout do ..." a dále si vyberete složku, kam chcete požadovanou složku nebo soubor přesunout.
Až bude hotovo, stačí disk na kterém je pozůstatek starých Win7 označit jako neaktivní a naformátovat.

Více informací = rychlejší odpověď


M.W.K.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #11 kdy: 02. 04. 2015, 11:29:51 »
Díky. Je vidět, že se ve věci fakt vyznáte.


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #12 kdy: 02. 04. 2015, 17:52:31 »
Njn, občas do toho fušuji  ;)  a nelíbí se mi v jednoduché radě používat 6 příspěvků o ničem.
Jinak bych do diskuze nevstoupil  ::)
Více informací = rychlejší odpověď


Franta_Kr.

  • Host
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #13 kdy: 02. 04. 2015, 21:40:47 »
   No já nevím, nabootoval jsem si kUbuntu, připojil disk s nainstalovanými Windows 7, které jsem už nepotřeboval, a pomocí Midnight Commander (s rootovskými právy) jsem byl schopen vymazat jakýkoliv adresář na tom disku, takže jsem jej nakonec vymazal kompletně. A to nejsem Linuxák  :).


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:odinstalace poškozených W7
« Odpověď #14 kdy: 03. 04. 2015, 08:21:49 »
Windows od woken se zasekl na čísle 256(dlouhý název cesty) a 128(krátký název cesty).
Jakmile je cesta delší než 256 znaků, tak je v pr....
Linux je řešení částečně.
Ne každý uživatel, zvyklý na Windows a češtinu zvládne jako TY @Franto_Kr najet Linuxy a pracovat dál.
Pokud se bavíme o Windows, hledáme řešení s Windows. (to uživatel zná, pokud by znal Linux, určitě by se tady neptal)
Nepsané pravidlo.
Více informací = rychlejší odpověď