Autor Téma: Poraďte mi prosím  (Přečteno 5016 krát)

Martin

  • Host
Poraďte mi prosím
« kdy: 01. 09. 2014, 16:34:46 »
Prosím vás kohokoliv kdo tomu rozumíte o radu.Při zapnutí stolního počítače se objeví přes celou obrazovku několik údajů o PC a jde dále spustit dle nápovědy z toho textu pouze přes klávesu F1. Začalo to před dvěmi týdny a nevím co s tím.Jinak nejde PC spustit.Používám XP od výrobce HP. Dále jsem našel soubor s názvem Widevine media optimizer 6.0 a nevím kde se tam vzal. Poraďte mi prosím jak postupovat a co dále.Používám Avast a CClener.Děkuji za radu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin

  • Host
Neptej se hloupě
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2014, 00:37:54 »
Rada č.1 : Neptej se jmenovče tak hloupě, v předmětu dotazu by mělo být jasně řečeno na co se vlastně ptáš.

Rada č.2 : S velmi vysokou pravděpodobností ti dosluhuje HD (harddisk) a tuto informaci pomocí technologie SMART ti dává najevo pomocí BIOSu při startu PC. Odzálohuj ihned data a kup nový HD. Případně by to mohla být i chyba paměti (RAM), ale to je mnohem méně pravděpodobné. Použitý OS a další SW je v tomto případě zbytečná informace, ale vždy je lepší napsat víc než míň.

Napiš pak prosím, jak jsi dopadl a tím ukonči toto vlákno. Jinak se ti sem pohrnou ještě několik měsíců "fundované" odpovědi.


Franta_Kr.

  • Host
Re:Poraďte mi prosím
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2014, 07:51:16 »
Někdy se takto projevuje i vadná baterie zálohující CMOS paměť. Tu je pak třeba vyměnit. Chybová hlášení, i když jsou v angličtině, je třeba sem uvést vždy úplná, jinak se těžko posuzuje příčina závady. Také by bylo dobré uvést konkrétní typ HW.