Autor Téma: ovladače pro síťový adaptér ethernet  (Přečteno 119887 krát)

Petr Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
ovladače pro síťový adaptér ethernet
« kdy: 18. 04. 2012, 18:37:24 »
Zdravím,
přišel jsem o ovladače k síťovému adaptéru a už jsem z jejich hledání zoufalý . Jedná se o starší pc s win XP . Síťový adaptér je zřejmě integrovaný do zákl. desky, protože není vidět žádná karta, pouze malá krabička do které vedou usb a ethernet. kabel od  netu . Krabička je připojená k zákl. desce a není na ní uveden žádný výrobce od kterého by se ovladače daly stáhnout . Výrobce jsem nenašel ani ve správci zařízení u adaptéru . Na radu abych hledal v údajích o hlavní desce jsem našel pouze microsoft, ale nevím zda jsem se díval správně . Každopádně u microsoftu jsem se nikam moc neproklikal, zřejmě moje chyba  :'( .
Prodejce se mi po letech také kontaktovat nepodařilo a instalační software bohužel také nemám .
Vzhledem k tomu, že mám omezený přístup k netu a jsem laik, prosím o shovívavost při vašich reakcích  :) Každopádně budu rád za jakoukoli radu . Krom vyhození pc oknem . To už mě také napadlo :)
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2012, 18:42:20 »
Dobrý den,
bylo by možné alespoň napsat název toho počítače, popř. i typové označení?
Více informací = rychlejší odpověď


Petr

  • Host
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2012, 19:02:32 »
Dobrý den,
pc je přítelkyně, bohužel u něj nesedím a nemám tyhle věci v hlavě . Procesor by měl být intel celeron, tuším že 2,8 GHz . Na typové označení se podívám, ale doplním až zítra . Jediné označení co mám poznamenané, je na boku síťového adaptéru - 000FEA33618D .
Zatím děkuji


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2012, 19:30:05 »
OK.
Více informací = rychlejší odpověď


kallell

  • Host
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2012, 22:40:11 »
ahoj "petře",stáhni si  soft "Everest" postačí home verze 2.2! Můžeš juknout i po vyšších verzích(4.5,...).Ten ti vykecá ,co všechno máš v PC,kdo je výrobce a verzi také.Pak už je to jednoduchý.Jednoduchý si najít na webu ovladač.
 Píši to z vlastní osvědčené zkušenosti (dělam to taky )!! Nejsi první kdo se na to ptá a ani poslední komu tohle radim!
 Podobný diagnosťáky jako je např. "SPEECY" nebrat! Jsou k ....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2012, 18:32:38 »
Zdravím,
díky . Už jsem něco podobného zkusil a ohlásilo mi to že mám aktualizovat ovladače marvell yukon ethernet controller drivers .
Akorát zatím jsem nenašel nic použitelného . Tak kdyby náhodou jste někdo věděl o osvědčeném webu .
Eventulně pak ještě zkusím ten everest, zda nejde to samé :)
Díky


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #6 kdy: 19. 04. 2012, 18:37:18 »
Dobrý den a co takhle stránky MARVELL ?
http://www.marvell.com/support/downloads/search.do
Více informací = rychlejší odpověď


Petr

  • Host
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #7 kdy: 19. 04. 2012, 19:18:54 »
Dobrý den,
ok díky . To je něco jako že "pro oči nevidim" :) . Už mám staženo, večer vyzkouším a uvidím...


miroslav

  • Host
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #8 kdy: 19. 04. 2015, 17:20:43 »
Zdravím,
přišel jsem o ovladače k síťovému adaptéru a už jsem z jejich hledání zoufalý . Jedná se o starší pc s win XP . Síťový adaptér je zřejmě integrovaný do zákl. desky, protože není vidět žádná karta, pouze malá krabička do které vedou usb a ethernet. kabel od  netu . Krabička je připojená k zákl. desce a není na ní uveden žádný výrobce od kterého by se ovladače daly stáhnout . Výrobce jsem nenašel ani ve správci zařízení u adaptéru . Na radu abych hledal v údajích o hlavní desce jsem našel pouze microsoft, ale nevím zda jsem se díval správně . Každopádně u microsoftu jsem se nikam moc neproklikal, zřejmě moje chyba  :'( .
Prodejce se mi po letech také kontaktovat nepodařilo a instalační software bohužel také nemám .
Vzhledem k tomu, že mám omezený přístup k netu a jsem laik, prosím o shovívavost při vašich reakcích  :) Každopádně budu rád za jakoukoli radu . Krom vyhození pc oknem . To už mě také napadlo :)
Děkuji


Daniel Tengler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 270
  • Jen nejsilnější přežijí ....
    • sw4all.cz
Re:ovladače pro síťový adaptér ethernet
« Odpověď #9 kdy: 19. 04. 2015, 18:13:19 »
Doporučuji stáhnout a nainstalovat nástroj, který zobrazí všechny možné hardware v počítači.
Program se jmenuje Everest Home a lze jej stáhnout zde:
http://www.slunecnice.cz/sw/everest/


U položky síť bude zobrazeno, že není možné načíst ovladače, ale také tam bude napsán výrobce a umístění na základové desce.
Tyto údaje sem napiš a pak uvidíme.


Případně bych doporučil použít nějaké online pomoci s možností vzdálené opravy PC.
Více informací = rychlejší odpověď